ALTIN PORTRELER-1 ÖMER TUĞRUL İNANÇER

Değerli okur..
Karşınıza uzun bir çalışmanın sonucunda çıktım..Vakitlice ki yazı kaleme almamamın sebebi budur.
Yepyeni bir çalışma ile karşınızdayım bir süre.. Yazımızın başlığında da gördüğünüz gibi sizlere bu köşeden artık ‘ALTIN PORTRELER’ sunacağım.
Gönül dünyamıza yön veren,genç kuşağın tanımasında fayda gördüğüm;güzel insanları size tanıtmaya çalışacağım.
Bu konuda amacım şudur ki ‘ALTIN PORTRELER’ ile sunacağımız değerli şahsiyetlerin hayatlarına biraz daha şahitlik etmek,onlar hakkında merak uyandırmak ve onların eserlerini okutmayı başarabilmek.
Yazarperest yazar ekibimiz ne kadar kaliteliyse inanıyorum ki okuyucularımızda bir o kadar kaliteli..
Lafı daha fazla uzatmadan bu hafta ki değerli büyüğümüzün hayatına sözü bırakabiliriz.Yine başlığımızdan anlayacağımız gibi bu gün ki konuğumuz Sayın  Ömer Tuğrul İnançer..

“Düşünce, akılla olur. Tasavvuf gönülle olur. Akılla gönül, bir araya gelmez. Gönül devreye girdi mi, akıl firar eder. ” diyen Ömer Tuğrul Bey adeta bir güzel gönüldür..Yıl 1946 yılında Bursa’da dünyaya geldi bu güzel gönül..
1991 yılında hukuk mezunu oldu ve aynı yıl hukuk müşavirliği yapmaya başladı.
Ömer Tuğrul Bey’in az bilinen yönlerinden biri ise müzisyenliğidir.
Aynı yıl (1991) Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğunda sanatçı-müdür olarak çalışmaya başladı.
Çok yönlü kişiliği ile ve mütevazi bir hayatı olan Ömer Tuğrul Bey’in tasavvufi yönü ise çok kuvvetlidir. Hem yazar-aydın,hem radyo sanatçılığı,hem hukuk yönünden tahsili kendisine her zaman ayrı bir yer edinmesini sağladı..
Gayet donanımlı ve yaptığı her işte başarılı Ömer Tuğrul Bey’in tasavvuf alanında çok sayıda makalesi bulunmaktadır.Aynı zaman da da çeşitli konuları ele alan 10 adet kitabı bulunmaktadır.
Aynı zaman da tv programcılığı da yapan Ömer Tuğrul Bey’in:”Ömer Tuğrul İnançer ile Gönül Dünyamız: Saadettin Acar ile birlikte (TRT Türk)” geniş bir yankı bulmuştur.
Gönül işleri her-kesin işi değildir, er-kesin işidir. diyen Ömer Tuğrul Bey evli ve 2 çocuk babasıdır.
Ömer Tuğrul İnançer Bey hakkında ufak bir biyografiyi size sunduk sayın okuyucu.. Umarım etkilenir ve bu değerli büyüğümüzü takip edersiniz..
Selam ve dua ile…

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.