Bir fincan ‘Mutluluk’ rica edebilir miyim?

Bir fincan kahve, kimimiz için bazen bir fincan mutluluktur, bazen hüzün, bazen ise özlem…

Kahve bazen yalnızlık ister bazen de kalabalık. Eğer kendi sesimizi dinlemek istiyorsak, biraz da hüzün varsa içimizde, o fincanda da hüzün vardır. Kendi kendimizin psikologu olmamız gereken zamanlar vardır. Kendimizle sohbet ederiz, fincandaki kahve de bize arkadaşlık eder. Derdimize ortak, bize yandaş olur. Küçümsememek gerekir o fincanı, o kahveyi, o çayı…

Kimi zaman da mutluluktur bir fincan kahve. Kahkahalarımıza, heyecanlarımıza ortak olur. En güzel zamanlarımıza şahit olur. Buna en güzel örnek bizim bir geleneğimiz olarak kız isterken kahve ikram edilmesidir. Damadın içtiği o tuzlu kahve bile mutluluktur, asla unutulmayacak bir andır.

Dostlarla sohbetlerin en koyu anıdır bir fincan kahve. O olmadan sohbet başlamaz, başlasa da derinleşmez. Her yudumunda güzelleştirir sohbeti, o bir fincan kahve.

Kimi zamansa eskiye veya eskilere özlemi barındırır içinde fincan. Her yudumda oralara dönmüş gibi hissedersiniz, yine o insanlarla berabermiş gibi… Sanki aynı fincanla içince o zamanlara ışınlanma hissi bile iyi gelir insana.

Dilerim ki bizim fincanımız her zaman mutluluk ile dolup taşsın, her yudumunda kahkaha barındırsın ve her zaman sevdiklerimiz ile içilsin o kahveler, çaylar… Fincanın içinde ne olursa olsun mutluluk her zaman bizlerle olsun.

O zaman ben de rica edebilir miyim oradan bir fincan ‘Mutluluk’?

  • Kahvemin rengi koyu ise fincanım beyaz renkli olmalıdır. Mutluluğum beyazı, hüznüm koyuyu simgelesin diye…
    Bana ikisini de hatırlatan hayatım da her yudumumdaki o tadın sembolü olsun.. Yüreğinize sağlık keyifle yudumlayacağınız nice güzel kahvelere…

    Yanıtla
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.