BİR GÜZEL GÖNLÜ ANMAK

Please log in or register to like posts.

 

Biz pek severiz..
Güzel gönüllü iyi adamları öldüklerinde hatırlamayı..
Veyahut..
Ölmüş insanlar ardından güzellemeler yapmayı..Belki yaşarken ünsiyet sahibi olduğunuz gönülleri Cenab-ı Hakka yürüdüklerinde andığınızda bunun adı “Vefa”dır ama yine de bunu yapan insanların az sayıda olduğunu düşünüyorum..
Bugün ki meselemiz ise yaşarken,hayatta iken ‘Bir güzel gönüllü adam’a hakkını acizane vermektir.
Biz sadece bir fotoğraf karesinde yan yana gelebildik tanışma mesafemiz bu kadardı..Ama benim için bir kareden daha fazlasıydı,mübarek bir Ramazan gecesinde onu ilk kez canlı şekilde dinlemiş olmanın heyecanı ayrı bir izahat gerektirir..
Ben onun önce bir hayranı oldum daha sonra ise başka bir meseleyi farkettim..O meseleyi farkedince yakınımda ki arkadaşlara ‘Bu ülkede Serdar Tuncer iklimi diye bir şey var..’ cümlesi dökülüvermiş dudağımdan ben bile farkına varmamışım..
‘Hararet nardadır sacda değildir..
Keramet hırkada tac da değildir..
Her ne arar isen kendinde ara..’ cümlelerini bize Hacı Bektaşi’den bir Sahur Gecesi naklederken aslında kendi içimize açılan kapıları bize gösterendi..
Çoktan ıskaladığımız ve aslında çoktan kaybettiğimiz ‘kendimizi’ “Ahh bir dönebilsek şu kendimize” diyerek sanki bize bir rota armağan eden oydu..
Bu gençlik eğer bu iklimi yakalar ve bu rotayı kaybetmez ise hem kendinden yükselen cevheri fark edecek hemde daha yumuşak gönüllü olmanın fırsatını yakalayacaktır..
Ve belkide en önemli şey olan ‘Bir gönül sahibi’ olmanın ne demek olduğunu kavrayacağız..
Bir gün programın birinde ‘Herkes bir yanan olsun da onun etrafında olayım diye düşünüyor kimse yanmaya talip değil..’ dediğinden bu yana bu sancıdayım..Doğru söylüyordu..Bu cümle belkide bir gençliğin fotoğrafıydı..
Bazen istikameti takip etmek doğru bir hayat için en gerekli olandır.
Sanırım bu doğru rota bizi muhakkak doğru istikamete götürecektir..
Öldüğünde hayırla ve vefa ile yad edeceğiz o kesin amma yaşarken de anlattıklarına söylediklerine kulak kesilmemiz,yazdıklarını okumamız,gösterdiği istikameti bulup onu takip etmemiz şahsımızdan çok belki milletin belki bu gençliğin topyekun bir felaha ermesine vesile olacaktır..
SERDAR TUNCER’e itafen..
Acizane KAAN ŞAL..

Kimler Beğendi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir