Biz KARDEŞİZ!

Please log in or register to like posts.

Biz eğrisi, doğrusu, yanlışı, kötüsü, iyisi neyse biz bu milletin çocuğuyuz. Hatta zaman zaman kendime kızdığımda şunu söylüyorum; ‘En iyiler, en güzeller, en doğrular gitti; geride kalanların çocuğuyuz’.

Bizler çok hata yaptık; aslımızın hakkını veremedik. Ama ben yine inanıyorum ki bu ülkenin, bu toprakların, bu coğrafyanın çocuklarında 21. asır ayağa kalkacak! Bunu zerre hamaset duygusu katmadan, tüm inancımla söylüyorum. Ben bu ülkenin, bu coğrafyanın çocuklarına inanıyorum; halkına inanıyorum, insanına inanıyorum. Ülkem varlık içinde. Asil bir ecdadın çocuğuyuz ama biz birbirimizi yemekten, ötekileştirmekten, şu varlık ve şu rahatlık içerisinde bir şeyleri kaybettik…

Siz büyükler çocuklarınıza kendi değerlerinizi veremediniz! Buyurun izleyin televizyonları! Neyi izleyecek de bu nesil neyi örnek alacak da sana ne verecek? Anadolu da bir laf vardır; ‘Ne ettin elime ne süreyim yüzüne’.
Ne verdin ki ne istiyorsun?
Biz kardeşiz, biz bir araya geldiğimizde Çanakkaleler geçilmedi kardeşim!
Biz bir araya geldiğimizde Kurtuluş’ta destanlar yazdık!
Sarıkamış’ta destan yazdık.
Biz, asil bir milletiz.
Allah aşkına birbirimizi yemekten, şu partili; şucu bucu olmaktan kurtulalım. Bu vatanın toprağında bir evlat olmanın biraz da haklı gururunu yaşayalım.

Yarına dair ne bekliyorsun, herkes herkesten şikayetçi… Yahu sen ne yaptın?
“Karanlığa küfredeceğine bir mum yak!” diyor Montaigne.
Bırak küfretmeyi, bırak internette ona buna yazmayı, klavye delikanlılığı yapmayı. Yüreğin varsa ad koy; ortada adın yok altta bir sürü mesajın var. Ne yazık ki bugün devrin en büyük sıkıntısı: Bilgisi yok; fikri var herkesin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir