Clapper nedir? Sinema ve Televizyon Dünyasının Yeni Sosyal Ağı

Değerli okuyucularım merhaba,

Fikir aşamasından olgunlaşma sürecine kadar gelişimi yaklaşık 3 senedir devam eden Clapper adlı uygulamanın lansmanına katıldım. Kurucular yakın çevremden oldukları için 3 senedir çekilen çileye bir nebze olsun şahit oldum. Benim açımdan bu uygulama, 22 Şubat 2019 tarihinde doğdu diyebiliriz.

Clapper’ın mottosu:  Sinema ve Televizyon Dünyasının Yeni Sosyal Ağı

Clapper’ın Kurucuları Berker Gültepe ve Utku Sağsöz yıllardır bu uygulamanın gelişim sürecinde birçok engelle karşılaştı. Fikir aşamasındayken projelerini topluluğa anlattıklarında, birçok kişi bu fikrin sadece fikir olarak kalacağını düşündü. Ancak onlar bu hayatta en iyi bildikleri şeyi yaptılar: Vazgeçmeyip eyleme geçtiler. Şimdi ise App Store’dan ve Google Play’den ”Clapper diye arama yaparak uygulamayı indirebilirsiniz. (En altta yükleme linkleri mevcut.)

 

Kendilerinin inandığı bir yol var:

‘‘İnsanların diziler ve filmler üzerinden sosyalleşmesine odaklanıyoruz.’’

Bu yol bize gösteriyor ki Türkiye’den Dünya’ya yayılabilecek değerli fikirler neden çıkmasın. Ayrıca, bu uygulama topluma fayda sağlıyor. Özünde bu girişimi Sosyal Girişimcilik diye de adlandırabiliriz.

 

Peki bu uygulamanın içerisinde yer alan kullanıcı neler yapabilir?

Siz, izleyici olarak bir filme karar verme aşamasındaysanız, Clapper içerisinde o filmi daha önce izleyenleri, yapılan yorumları ve değerlendirmeleri görebilirsiniz.

Clapper içerisinde milyonlarca film ve dizi yer almaktadır. Sevdiğiniz dizi ve filmleri bu uygulama sayesinde kolaylıkla takip edebilirsiniz. Buna ek olarak, bölüm ve fragman bildirimleri alabilir, film veya dizi listeleri oluşturabilirsiniz.

Sevdiğiniz filmlerin veya dizilerin oyuncularına altın klaket vererek değerlendirebilirsiniz.

Benim uygulamada en sevdiğim kısım ise ‘‘Şuan ne izliyorsun?’’ simgesi. Anlık olarak izlediğim filmi paylaşabiliyorum; böylelikle takipçilerim film hakkında soru sorduğunda, izledikten sonra sıcağı sıcağına yorum yapabiliyorum. Şunu unutmayalım ki, yorumunuz spoiler’sa bunu belirtmelisiniz ve kullanıcı isterse spoiler’a tıklayıp bunu okuyabilir.

Clapper, izleyicilerin filmler ve diziler hakkında konuştuğu ortak bir platform olma yolunda ilerlerken birçok yeni fikir uygulama içerisinde geliştirilmeye devam ediyor.

 

Bu kıymetli yolculukta Clapper Ekibine başarılar dilerim.

 

App Store’dan indirmek için lütfen tıklayınız.

Google Play’den indirmek için lütfen tıklayınız.

 

Clapper Tanıtım Filmi:

Etiketler: , , , ,
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.