GİTMEK…

Please log in or register to like posts.

Gitmek istediğiniz, bir yerler var mı? Veyahut kaybolmak istediğiniz? Kaybolup, yeniden yaşamaya, yeniden sen veya ben olmak için gitmek istediniz mi?

Peki ne zaman gitmek ister bir insan?

Bir insan hangi zamanlarda, en çok nereye gitmek ister?

Gitmek eylemini özellikle iki ayağını yere değerek, hareket ettirmekten bahsetmiyorum elbette!

Yoksa siz hala “Gitmek” eyleminin hareket etmek, konum değiştirmek olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Bizden gidenler olup olanların yol alması için izin verdiklerimiz de “Gitmek” eyleminin içerisinde değil mi yoksa? Şaşkın mısınız? Yooo, hayır , buna izin veremem. Şaşırmanıza,  hiçbir şey yapmadan, yerinizi güvence altına alarak oturup iki elinizi çenenize götürüp, bir de şaşkın gözlerle beklemenize izin veremem. Çünkü hem kendinize hem de sizi bu şekilde davranarak  yaşadıklarınızı, yaşam içerisinde olaylara tepkinizi en çok da tepkisizliğinize zemin hazırlamak adına bende size bunu yapamam. Boş verin beni, atın şöyle bir kenara, siz kendinize yapar mıydınız böyle bir kötülüğü?

Gidenler de kalanlar kadar cesur mu?

Yoksa Gidenler, ilişkilerin veya ilişki adını koyduğunu zannettiklerini, yaşamı, olayları, acıları, çaresizlikleri , kırgınlıklarını… bir çuvalın içine atıp giderken onları da mı yanına götürüyor? Gideceği yollarda deniz kıyısına yakın bir yerlerde çuvalı açar da içindekileri boşaltır diye , tıpkı tüm yükleri sanki tek başına taşımak zorundaymış mecburiyetini üstlendiğinde ağlayamadığı , çerceveyi indiremediği, tabakları kıramadığı gibi mi? Hangisi peki?

İlk anılarını, tanıdığın ilk insanları, paylaştığın yatağını, sarf ettiğin ve asla dışarı çıkmayacağına güvendiğin sözcüklerini, mahallede top oynadığın ve komşunun camını kırdığın için suçu ortaklaşa kabul ettiğin arkadaşını kim bırakmak ister ki? Kim arkasına dönüp bakmadan gitmek ister? Kim ve en çok bunu neden ister? Evini, odanı, duvara astığın kartpostalların anılarını, neden bırakmak istesin ki?

Hangi duygu bunu yaptırmış olabilir ki? Hangi insan bunu ister ki?

Bir insan neden “GİTMEK”  ister sorusunun cevabını tüm cesaretinizle, gücünüzle , eksikliklerinizin farkına vararak , cevaplamanızı isterim. Başta söylemeliyim ki, önce canınız çok yanacak, çok ağlayacaksınız, sonra ise önceden “Keşke” dedikleriniz sizin “İyi ki” leriniz olacak. “Keşke” lerin “İyi ki” lere dönüşebilmesi için önce  zamana ihtiyacınız olacak , sonra da gerçekleri tüm çıplaklığı ile görebilmeniz adına farkındalığınız gelecek ardından .

İçinizden gidenler , üstelik bir daha gelmemek adına , anlaşılmayı artık beklemediğiniz de anlıyorsunuz ki, sıranın şimdi siz de olduğunu. Acı ile gülündüğünde, başarı ile sevilmediğinde , eksik ile dalga geçildiğinde , bir başkasını zaafı olduğunu bilindiği halde vurduğunda , bir de kahkaları havada atıp kahveyi yudumladığında daha çok gitmek isteyeceksiniz hem bir başkasınında hem de bulunduğunuz , yıllarca benimsediğiniz yerlerden.

Özgürleşmek için canınız , çayır çayır yanacak!

Aldırış etmemeyi ,öğreneneceksiniz,

Bir kulağınızdan girmesine dahi izin vermeyeceğiniz zamanlarınız olacak ,

Üstelik karşılaştığınızda artık canınızın yanmadığını bile düşüneceksiniz ,

İnsan ilişkileri , size güzel şeyler öğretecek ,

Sabrettiğinizde, çok çalıştığınızda, görmek istemediğinizde,

İlgilenmediğinizde, odak noktanızı sadece ve sadece kendinize yönlendirdiğinizde ,

Bir de “GÜLÜMSEDİĞİNİZ DE “…

Evet , evet en çok gülümsediğiniz de ve inandığınızda değişeceksiniz ,

Anlamlı ve güzel bir değişim olacak sabrettiğiniz de .

Sağlıkla en çok da severek ve sevilerek kalın .

                                                       EMİNE ÖZAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir