Hakkımızda

Dinleyen, düşünen, okuyan, yazan ve belirli konu başlıklarında fikrini paylaşmak isteyen okuryazarları ortak bir yerde buluşturan dijital platformdur.  Kullanıcıların dijital okuryazarlık alanında gelişimlerine katkı sağlar.

Misyon:

Yazarperest, dijital okuryazarlık eylemini sevdirebilmek adına oluşturulmuş bir dijital platformdur. Dijital okuryazarların kaliteli, bilinçli ve edebi eserler oluşturmasına profesyonel editör ekibiyle katkı sağlamayı misyon edinmiştir.

Vizyon:

Yazarperest, dijital okuryazarlık meselesiyle hemhal olan kişilerin ‘Gelecek Türkiye’sinde’ önemli bir yere sahip olduğunun bilincindedir. Bunun için Türkiye’nin üretken, farkında olan nesil oluşumuna katkı sağlamayı hedeflemiş, var olduğu günden bugüne ‘Okuyan Nesil Yazan Nesil’ temasından vazgeçmemiş, bu ilke ve hedefi saptırmadan bir neslin kendisini keşfetmesini amaçlamıştır.

 

Dileyen herkes Yazarperest’e üye olduktan sonra;

Edebiyat

  • Deneme
  • Hikaye
  • Kısa Sözler
  • Köşe Yazısı
  • Makale
  • Roman
  • Şiir
  • Kitap İncelemesi

Eğitim
Genel
Girişimcilik
Gündem
Kültür Sanat
Politika
Psikoloji
Sinema
Spor
Teknoloji
Yaşam

alanlarında yazı paylaşımında bulunabilir. Uygun görülen yazılar editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayımlanır.

 

Özel Başlıklar Hakkında Bilgilendirme

Ayın Konusu: Yazarların bu başlığa yazı gönderebilmeleri ve her ay belirlenen konuyu öğrenmek için Yazarperest instagram hesabını takip etmeleri gerekmektedir. Her ay projenin sorumluları tarafından bir konu belirlenir ve Yazarperest instagram hesabından ayın ilk haftası duyrulur. Jüri tarafından belirli kural çerçevesinde birinci seçilir ve o ayın ödül sponsoru tarafından birinci olan yazara kitap hediye edilir. Ve her ay farklı bir kişi ödül sponsoru olur. Eğer siz de ödül sponsoru olmak isterseniz instagram hesabına kendinizi tanıtan bir mesaj bırakabilirsiniz.

Vefa Hikaye Yarışması: Genel bir yarışma ve şuan kapalı.

Zarif Şiir Yarışması: Genel bir yarışma ve şuan kapalı.

 

Not: Gönderilen yazılar uygun görüldüğü takdirde editörler tarafından 24 saat içerisinde onaylanıyor. Yazarperest.com ekibi gönüllü bir ekipten oluşmaktadır ve editörlerimiz gün içerisindeki yoğunluklarından dolayı yazarın yazısının onaylanıp-onaylanmadığına dair bir bilgi mesajı gönderememektedir. Yazınızın beklemede mi yoksa iptal mi edildiğini öğrenmek için lütfen mail gönderiniz.

 

Sosyal Medya Hesapları: 

Instagram.com/yazarperestcom

Facebook.com/yazarperestcom

Twitter.com/yazarperestcom

Youtube.com/yazarperest

 

Şikayet, öneri ve teklif için: iletisim@yazarperest.com