hayatı yaşamak

Please log in or register to like posts.

HAYATI YAŞAMAK

Çok zor günlerden geçiyordum. Eminim herkesin hayatında böyle zamanları olmuştur. Hiç bitmeyeceğini düşündüğünüz asla hiçbir şeyin düzelmeyeceği hissine kapıldığınız anlar… İşte benimki tam olarak böyle bir andı. Ama odamın kenarında bulduğum bir not her şeyi değiştirdi. Sevdiğim adamdan gelen bir not.. “Hayat ancak seçtiğin gibi yaşarsan senindir” diyordu.

Evet, hayat seçimlerimizden ibaret der dururuz. Peki, gerçekten öyle mi? Ne kadar seçtiğimiz hayatı yaşıyoruz, kaçımız yaşıyor? İsteklerimiz var peki bunları gerçekleştirmek için ne kadar çabalıyoruz yoksa bir köşede oturup sürekli söylenip duruyor muyuz? Harekete geçmem gerektiğini o an fark ettim. Kısacık bir an ve ben değiştim. Sizi davet ediyorum değişime. Değişmekten korkmayın.

Değiştim. Ve bu değişimden hiç korkmuyorum. Seçimlerimi yaşamaya gidiyorum bu yola sizi davet ediyorum. Durun ve düşünün. Bu hayattan ne istiyorsunuz, ne bekliyorsunuz. Bunları gerçekleştirebilmek için neler yapabilirsiniz? Ben inanıyorum ki insan ne isterse başarabilir yeter ki korkmayalım.

.

.

İçimizde büyük bir güç var. Bunun farkına varmalıyız. Her şeyi değiştirebilir ve seçimlerimizi yaşayabiliriz. Hayat bizim ve biz şekillendirmeliyiz. Kimin ne dediğini, yargılamaları umursamadan çünkü hayat o kadar kısa ki.. İnsanlar konuşuyor hiç durmadan başkalarının hayatlarını yargılıyor peki kendileri gerçekten olması gerektiği gibi mi yaşıyor ya da olması gereken hayat nedir buna kim karar verdi?

Umarım gelecekte arkama dönüp baktığımda her şeyi istediği gibi yapmış, iyisiyle kötüyle gerçekten yaşamış bir kadın görürüm. Sonuna kadar kendi seçimlerinden gitmiş ve asla yaptıklarından ya da yapamadıklarından pişman olmamış bir kadın olurum.

Seçimlerimiz bizi biz yapar. Bu sebeple asla pişmanlık duymayın. Sonuçları iyi veya kötü olabilir, mutlu ya da mutsuz olabilirsiniz ama sonunda hep ben seçtim ben yaşadım diyeceksiniz. İnanılmaz bir özgürlük hissi içinde olacaksınız. Ve aslında yaşadığınız her şeyden içten içe mutlu olacaksınız.

Hayatı seçtiğimiz gibi yaşamak dileğiyle…

Kimler Beğendi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir