İLK YAZIM – FUTBOLDA HER ZAMAN AKLIMA TAKILMIŞTIR…

Herkese merhaba arkadaşlar… Bugün futbolu sıkı sıkı takip ettiğim günden beri aklıma takılan 1 soru hakkında bir yazı paylaşmak istedim. Eminim ki bunu benim gibi merak eden birçok insan vardır. Neyse fazla uzatmadan sorumuza geçelim.

Sizin de hiç aklınıza takıldı mı ” Acaba yabancı bir insanın gözünden bizim takımlarımız nasıl?” diye. Eğer ki hala bunu düşünüyorsanız bendensiziniz. Eğer biraz daha açacak olursak sorumuzu ki oda şöyle oluyor:

Biz takımlarımıza çok güveniyoruz. Dünya’da tanınmış çoğu kulüple eşleştiğimizde “Bu takımlar bizim için kolay yav” diyoruz ama acaba onlar bizi bir rakip olarak nasıl görüyor. Bu arada “Dünya’da tanınmış çoğu kulüp” derken Barselona, Real Madrid değilde; İnter, Tottenham gibi… Mesela  yabancı insanların gözünden Fenerbahçe dünyada ki bilinmiş kulüplerde kimlere denk? Ajax mı? İnter mi? Roma mı? Liverpool mu? Bu listeyi uzatırsak böyle gider. Tabiki ne kadar Fenerbahçeden örnek versem de Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonn spor, Bursa spor veya diğer Anadolu kulüpleri içinde aynı şey geçerli… (Ayrıca burda bir dip not düşmek istiyorum ki KESİNLİKLE Fenerbahçeli değilim! Ama neden Fenerbahçe’den örnek verdim bilmiyorum. Belkide dün Monaco ile oynadığı maçtan dolayı beynimde Fenerbahçe dürtüsü uyanmış olabilir.) Her neyse dönelim tekrar konumuza…

Biraz daha açarsak konuyu mesela Konya Spor, İstanbul Başakşehir Spor veya Osmanlı Spor!!! Eğer okurlardan herhangi biri bu takımlardan birine gönül verdiyse ki sizde kabul edersiniz bu takımlar UEFA’da tecrubesiz ve ünsüz takımlar. Acaba bu sene bu takımlar ile karşılaşacak diğer AVrupa kulüplerinin taraftarları takımlarımız ile ilgili ne düşünüyor?

Velhasılkelam bugün ki yazımda diğer ülkenin taraftarlarının gözünden bizim kulüplerimizi konuştuk. Eğer sizinde bu konu hakkında söylemek istediğiniz bir şey var ise benimle paylaşabilirsiniz. Şunu bilmenizi isterim ki yorumlarınıza açığım ve fikirleriniz bende çok değerli… Ayrıca bu sene Avrupa’da ülkemizi temsil edecek tüm kulüplerimize başarılar!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.