İsrail, Kartal’ı iyi tanır!

İsrail, Beşiktaş’ı iyi tanır; en köklü kulüplerinden biri olan Maccabi Tel Aviv kalesine iki maçta tam 8 gol gönderen Beşiktaş’ı nasıl unutsun ki?

İsrail, Beşiktaş’ı iyi tanır; Türk’ün en köklü kulübünü unutmak kolay mı?

Şampiyonlar liginde destan yazan ve tur ümidini son maça bırakan Karakartal, Kiev’de Dinamo karşısına çıktı. Maça tutuk başlamış olsa da 3 0 yenik durumdan maç çeviren Beşiktaş’tan kimse ümidine kesmedi. Ta ki futbol baronlarının tetikçisi devreye girene kadar… Skandal kararların damga vurduğu gecede Beşiktaş tur şansını yitirdi fakat UEFA Avrupa Ligi fırsatı hala devam ediyordu.

Türkiye’nin son şampiyonu Karakartal, ligde yoluna dolu dizgin devam edip 20.hafta sonunda liderliğini sürdürürken, UEFA Avrupa Liginde ise yarın gece ilk maçına çıkacak ve Hapoel Beer Sheva takımıyla karşılaşacak.

İsrail takımları karşısında mutlak üstünlüğü olan Beşiktaş yarın deplasmanda oynayacağı maça yine galibiyet parolasıyla çıkıyor. Daha önce İsrail takımlarıyla oynanan maçlarda yıldızlaşan ve İsrail’de oynanan Maccabi Tel Aviv maçının uzatmalarında bütün rakiplerini çalımladıktan sonra şık bir vuruşla topu filelerle buluşturup takımına galibiyeti getiren Ricardo Quaresma’nın maça ilk 11’de başlaması bekleniyor.

Oynadığı son iki maçta beklenmedik iki yenilgi alan “son şampiyon”, mutlaka bu mücadeleye odaklanıp düştüğü yerden kalkmak isteyecektir. Zevk veren futboluyla taraflı-tarafsız herkesin beğenisini kazanan Karakartal’ı tüm bu şartlar altında galibiyete fazlasıyla yakın görüyor ve IZU Kartalları mensubu bir Beşiktaş sevdalısı olarak başarılar diliyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.