Kış Düşü

Please log in or register to like posts.

Tutunamadığım felaket senaryolarının sonundaki mucizeye kavuşacağım girdiğim bu dönülmez yolda. Hayata, yaşamaya gücümün yetmediğinden değildi çaresizliğim. Çaresizliğim nedenini bilmediğim nedensizlikler yaşamamdan.

Yayından fırlamış bir ok kadar pervasızca savruldum günlerce, gecelerce. Gölgelerimin, ayak izlerimin, en müteessir olduğum zamanların vebalini kime yüklemem gerektiği konusunda çokça zamanlar arafta kaldım. Kapının önünde hissettiğim haykırışların ta canımın içinde olduğunu anladığım vakit ise boyun büktüm talihime. Sessizliğin yontulmamış sivriliğini hissettiğimde ise iliklerimde, pencereden gülümsedim camın önünde kanat çırpan güvercine. Akrep ile yelkovanın nasıl birbirine kenetlendiğini gördüğümde gecenin ilerleyen vaktinde, titreyişimden duvar ürktü. Soğuk, renksiz ve bir o kadar rutubetli olan ve ilk defa yeterince sahiplenmiş olduğum benim duvarım. Sonra duvarıma dayandım, dayanağımı yitirdiğime inanmayarak. Gözlerim kapandığında yeni bir kıta, yeni bir dünya keşfine çıktım kendi özlemimce. Özlemlerimi biriktirdiğim torbadan taştı gözyaşım. Gözlerime kara sürme çekti gece. Geceye geçtim ardından sulara gömülmüş gerçekliğimden. Bir yalnızlık kentinden bir başka yalnızlık kentine kanat çırpmaya başladım gücüm yettiğince. Yetemeyeceğini bile bile çabalayana denirdi zaten insan diye. Her insana özgü olan bir teslimiyet ile kendimi emanet ettim kimsesizliğime.

Avuçlarımın arasına sıkıştırdığım toprağın canına kastımdan değildi bu kinim. Kinim inlediğim gecelerde başımı okşayan bir el olmadığındandı. Olmayan şeylere üzülmeye ta çocuk yaşımda başlamıştım belki de. Kendi ellerim ile hazırladığım oyuncakların gerçekliği ile hayali arasında sıkışırken. Oysa ne kadar da inanmıştım hepsinin ömürlerinin ömrüme denk olduğuna.

Kimler Beğendi?

2 comments on “Kış Düşü

  1. Güzel bir deneme olmuş. Çok beğendim, içerisinde kendimden izler bulduğum bir yazı.
    Yazarın kalemine sağlık. Başarılarının devamını diliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir