Kişisel Gelişim ve Sizin Rolünüz

Kişisel Gelişim ne anlama gelir? Kendimizi daha iyi ifade edebilmek için neden kişisel gelişim kitaplarına, sertifikalara ihtiyacımız var? Bu emek verilmesi gereken şey nasıl oluyor da başka bir nesneye bağıntılı hale geliyor? Önemli olan cevaplardan çok sorular. Bu durumda kendi kendime çözemediğim şeyi nasıl oluyor da başka bir nesne ile çözebiliyorum? bu soruyu kendimize sormamız gerekiyor. Bu gelişim birçok konuda bizim başka insanlara karşı daha özenli, ön yargısız, samimi ilişkiler içerisinde olmamızı sağlıyor.

Kütüphanelere ya da kitapçılara gittiğimizde en büyük alanlardan birini “Kişisel Gelişim” alanı kaplamaktadır. Demek ki ülkece hatta dünyaca gelişmeye ihtiyacımız var. Hatta bunu kendi kendimize yapamıyoruz, bir kitaba ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Dünyada en çok satılan kitaplar kişisel gelişim kitapları bu da demek oluyor ki sadece yazma oranı değil okuma oranı da çok yüksek. Bu kadar kişisel gelişim uzmanı varken, okuyucu oranının da aynı şekilde yüksek olması tesadüfi değildir.

“Kişisel Gelişim” denilen iki kelimelik ama bizim için çok derin anlam ifade eden bu evrensel düşünce, bizim bir anda aydınlanmamıza mı sebep oluyor?

Ben içimizdeki cevheri çıkarabilmemiz için bir kitaba ya da herhangi bir nesneye ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. Bazı durumlarda heveslenmek adına herhangi bir şeye ihtiyaç duyduğumuzu zannediyor olabiliriz fakat bu tamamen ilk adım için önemli bir şeydir. İlk adımdan sonrası tamamen bize bağlıdır,ne kadar kitap okursak okuyalım eğer biz istemezsek ilerleme göstermeyeceğimiz bir durumdur. Potansiyelimizi üste çıkarabilmek için sadece kendimize inanmalıyız. Eğer güçlü ve kendimize güvenli bir şekilde hayata tutunursak, hiçbir şeye ihtiyaç duymayacağımızı belirtmek isterim. İnsanlar, kitaplar ya da nesneler bizim bir anda aydınlanmamızı sağlamayacaktır, bu durumda ihtiyacımız olan tek şey kendimizdir.

  • Haklısın Aleyna içimizde bir cevher var .Teşekkür ederiz.

    Yanıtla
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.