Muhteşem Dörtlü Hayatını Değiştirecek!

Please log in or register to like posts.

Muhteşem dörtlü!
Çok fazla yazı okudun, çabaladın artık değişmek istediğine karar verdin ama nasıl yapacağını bilmiyor musun? Ne yaptıysan bir türlü dikiş tutturamadın belki de hiç çaba göstermedin. Acılarda, üzüntülerde, kendini güçsüz hissettiğinde bir şeyler yapmak istedin olmadı. Ama olacak. Sana en iyi gelen şeylere adım atmaya hazır mısın?
Biliyorum hiçbir şey sana “kendinden” daha iyi gelmiyor. Problemin başkalarında toplumda ya da çevrende olduğunu değil kendinde olduğunu düşünüyor olabilirsin. Belki de öyle ya da değil, önemli olan bu da değil. Aşama aşama hayatında ipleri eline alman için işte çok önemli bir fırsat sunuyorum sana.
Çocukluk, ergenlik derken birçok devre atlattın ve artık üniversite dönemindesin belki de daha büyüksün. Mezun olduktan sonra elinde sadece diploman ile kalakaldın ya da kalacaksın. Bak sana ne söyleyeceğim artık bir hobi edinmenin vakti gelmedi mi? Bunun iş hayatı ile ne alakası var diyebilirsin, ki haklısın. Ama çok alakalı olduğunu söyleyeceğim. Bir zamanlar sadece özgeçmiş adı altında tecrübelerine bakan şirketler artık senin tecrübelerine ve hobilerine bakıyorlar. Bu konuda “Avrupaca” davranıyoruz fakat ben bunun doğru bir davranış olduğunu düşünüyorum. Bir insan sadece mezun olduğu okuldan ibaret değildir. Bu yüzden artık kişisel gelişim denilen şeyleri yapmanın vakti geldi hatta geçiyor. Harekete geçme vakti. Bunun için neler yapılabilir hemen başlayalım.

1) Yazının ilk başında da söylediğim gibi bir hobi edinmek gerekiyor. Onda yoğunlaşmak ve en az bir sene en azından hakkında konuşacak kadar ilerletmek gerekiyor.

2) Güzel konuşma adı altında olan birçok seminere/konferansa ya da programlara katılmak gerekiyor. Birçok şehrin bu konuda bedava kursları var hem de milli eğitim onaylı oluyor. Diksiyonumuzla hem patronu hem de etrafınızdakileri etkileyebilirsiniz.

3) Lütfen kitap okuyun. Ne okuduğunuz önemli değil demeyeceğim tabi ki önemli. Çok okumak değil anlamak önemli diye düşünenlerdenim. Lütfen diyorum çünkü artık dışarıdan kimin kitap okuyup okumadığını anlayabilecek duruma geldik. Cümle kurmasından, konuşma ve yazma tarzına kadar insanlar ne kadar bilgili olduklarını belli ediyorlar. Siz de fark yaratmak için kitap okumalısınız.

4 ) Toplumu unutun. Evet toplumu unutmalısınız; çünkü toplum sürekli sizi yanlış yönlendirecektir. Siz ne isterseniz sürekli zıttına yönlendirip bu hayatı sizin değil başkasının yaşamasını sağlayacaktır.

Muhteşem dörtlü kaynağımız işte bu. Serap gördüğünü düşünme yeni başlıyoruz, kendimizi değiştirmek ve gerçek anlamda yaşamak için sebepler aramaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir