Unutmak İçin Sevme!

Please log in or register to like posts.
Aşk konusunda başarılı olmayı bilen birisi olamadım. Başarısızlıkla karşılaştığımda da daha fazla zorlamadım akışına bıraktım. Başarısızlığımın sebebini de eski kafalı olmama yoruyorum. Çünkü hep hayallerimi o eski ve samimi aşklar süsledi. Gelip geçici heveslere kapılıp nefsani duygulara yenik düşerek kirlenmek istemedim. Bu neticelerde bana iyi bir gözlemci olma fırsatı verdi. Atakan Gürgan’ ın bu hususu benim bakış açımdan bakıldığında açıklayan çok güzel bir sözü var. Kendisinin; ‘oturma odasındaki aşk yerini yatak odasındaki meşke bıraktı’ sözü birçok şeye açıklık getiriyor aslında.
Sevgiyi ve aşkı o kadar basite indirgendi ki adı geçtiğinde midesi kalkanlarımız var. Peki sevgi bu hâle nasıl geldi? Buna sebebiyet veren unsurlar ne hiç düşündünüz mü?
Heves içerinde olanlar ya da sadece eğlence için sevdiği olanlar bu yazacaklarıma kızacaklardır. Ama unutmayın temelinde evlilik düşüncesi olmayan bir sevgi sadece gelip geçici bir hevesten ibarettir elbet bir gün son bulacaktır.
Öncelikle aşkın ne olduğunu, mahiyetini, amacını bilmeniz gerekir.
Niçin âşık oldunuz?
Onu niçin çok seviyorsunuz?
Gelip geçici bir heves, parlayıp sönen bir kıvılcım mı sizinkisi?
Yoksa delicesine tutkun, ölesiye sevdalı mısınız?
Kimileri, “Madem herkesin bir sevdiği var, benim de bir tane olsun. Hem boş vakit geçirir, hem aşk neymiş denemiş olurum” diye düşünüyor.
Aşk denenmez. Sevgiliniz konu mankeni veya figüran değildir. Aşk, deneme yanılma yoluyla hiç öğrenilmez. Yenilen pehlivan güreşe doymadığı gibi, ikide bir sevgili değiştiren zaten aşkı keşfedemez ve başaramaz.
Aşk, ciddiyet ister. Aşkla dalga geçen, herkes de gülünç olur.

Kimi gençler de, başkaları tarafından ayıplanma korkusuyla ne olduğunu bilmeden aşka girişiyor. “Bu yaşa geldin, hâlâ sevdiğin yok mu?” sözlerine karşı, “Benim de bir sevdiğim var” düşüncesiyle hareket ediyor ve bunlar gerçekten üzücü.

‘Ayrılmış olsam üzerinden yıllar geçmiş olsa dahi unutmam!
Çünkü ben unutmak için asla sevmem…’

#siiresair
Kimler Beğendi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir