Yazar Ceren Öztürk’ün Yeni Çıkan Kitabı ‘Canım Buğulandı’ Üzerine Röportaj

Please log in or register to like posts.

Öncelikle çıkardığınız ilk kitabınız için sizi tebrik ederiz.

1- Sayın Ceren Öztürk kendinizi tanıtır mısınız? 

2 Eylül 1997’de Kayseri’de doğdum. Bir ablam var. 2018 yılında Odyometri bölümünden mezun oldum. Ailemle yaşıyorum. Dünyada en sevdiğim şey benim için kesinlikle kitaplar.

2- Peki bu kitap yazma serüveni nasıl başladı? 

En büyük hayalim yazar olmak. İçimde taşan duygulara engel olamadım. Hocalarımın destekleriyle devam ettim ve kitabı yazdım. Neden başarılı olmayayım düşüncesi beni hep düşündürdü ve harekete geçtim.

3- Yazı yazmaya ne kadar vakit ayırdınız ve yazarken karşılaştığınız zorlukları bizimle paylaşır mısınız? 

Çok vakit ayırdım. Karşılaştığım zorluklar elbette oldu. Bol bol kitap okudum öncelikle; farklı tarzlarda denemeler, romanlar, şiir kitapları.. Sürekli yazdım ve sildim. İçime sinene kadar bir şeyler yazıp bir şeyleri sildim, ekledim, çıkardım. En son bu olur diyene kadar aylarca uğraştım. Uykusuz kaldığım nice gecem oldu ama pişman değilim.

4- Canım Buğulandı isminin bir hikayesi var mı? 

İlk kitabıma adını veren bir yazım var. Bir gün içimden yine yazma isteği taşıyordu, aldım kalemi oturdum masama. Birçok şey beni etkiledi onlar geldi aklıma. Ve bir yazı kaleme aldım. Farklı olduğunu düşündüm ve kitap ismi yaptım. Camlar buğulu olabiliyor ama önemli olan can. Canımız yanabiliyor, acı çekebiliyoruz. Bunları düşündüm. Canım Buğulandı isminin hikayesi budur.

5- Son olarak, devam eden başka kitap çalışmalarınız var mı?

Evet var. Kısmet olursa 2.kitabımın roman olması için uğraşıyorum. İnşallah güzel işler yapabilirim. Yolun çok başındayım. Nice güzel çalışmalar yapmak için çabalarım son hız devam ediyor.

 

Son olarak sayın yazar yanıtlarınız için size çok teşekkür ederiz. Umarız bu çıkardığınız kitap sizin adınıza güzel bir başlangıç olur.

 

Değerli Okurlar, Yazar Ceren Öztürk’ün yeni çıkan kitabı Canım Buğulandı’yı temin etmek isterseniz alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

Canım Buğulandı

 

Sevgiyle kalınız..

Yazarperest İletişim Ekibi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir