Yazarperest – Hasbelkader Öykü Kitabı Çıktı!

🌹 Yazarperest Entelektüel Topluluk olarak bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz. 15 yazar 15 öykü bu kitapta.. Farklı hayatları konu alan harika öyküler siz değerli okurlarla buluşuyor. 🌹😍

 

Hasbelkader Öykü Kitabından Alıntılar

Polisler halâ katilin kim olduğunu bulamadılar yazık oldu gencecik çocuğa. Bu bizim semtin 7. olayı iki sene boyunca 7 kişi aynı şekilde can verdi ama kimse nedenini bilmiyor.

Zehra ÖZTEKİN – 72

 

Meczup… Koşuşturmaktan yaşamaya fırsat kalmamıştı artık. Yaşamaya… Nefes almaya… Nefse esir, nefse köle hayatlar içinde durmaya, dinlenmeye, dinlemeye… Cezbolmak için gördüklerinde vakit kaybolmak vaktidir.

Sevgi AKINCI – Meczup

 

Küçücük bedeninden beklenmeyecek yükler taşımak zorunda kalan, Atlas misali neredeyse koca dünyayı sırtlayan çocukların kokusu en renkli kır çiçeklerinden bile güzeldi.

Mustafa OKUMUŞ – Gelincik Çiçeği

 

Evlat babaların açığa çıkmış sırrıdır. Evladın yaptığı her hareket babanın yaşayamadığı çocukluğudur. Bu yüzden babalar evlatlarında kendilerini yaşarlar…

Elif ÖZCAN – Babalar Hep mi Kahramandır?

 

Okuldaki çocukların koktuğumu söyleyip alay etmeleri olmasa fark edeceğim yoktu inek gübresinin saçıma, kıyafetime, mizacıma sinen kokusunu.

Seda KÜLAH – Laciverte Çalan Mavi

 

Aynı günün akşamında kadın çocukları okula kendisi götürdüğü için işe geç kalışından, ertesi sabah da kendisinin götüremeyeceğinden şikayet ediyordu. Kocası ise iş yeri ile okul arasında ki mesafeden bahsederken açık televizyon kanalında intihar eden bir öğretim görevlisinin haberi dönüyordu ve haber onların hayatında da bir farkındalık yaratmamıştı.

Büşra USLUER – Yalnızlığın Sesi

 

Her yıl bir anımı anlatarak hayat defterimi kapatıyorum birer birer. Bu da son hatıramdı hayatımda. Hesabım ödenmişti artık, hayatıma işlenmiş bu son bilinmeyen kederimle birlikte.

Merve Hazır KARAKURT – Doğum Günü

 

Önce annesiz kalmıştı. Sonra babasız. Şimdi de Vatansız…

Perihan Güneş PANCAROĞLU – Anasız Babasız Vatansız

 

Büyüklerimizden, masalları hep bir varmış bir yokmuşla başlayan cümlelerden öğrendik. Peki, şimdi hikayemizin de masal tadında kalması için ‘‘Bir’i Var Bir’ Yok’’ ile başlatmaya var mısınız?

Sümeyye MERAL – Bir’i Var Bir’i Yok

 

Kemal Bey ve Ayşe Hanım, kızları için hayal ettikleri o güzel geleceği gördükleri için çok şükrediyorlardı. Nihayetinde kader Zeynep ve ailesine şekerli bir kahve ikram etmişti.

Sümeyra YILDIZ – Bir Kader Kahvesi

 

Lale hiç bataklıkta yetişmez mi

Eylül ayında bir fırtına eser Dakka’da…

Muhammet Mustafa Tuna – Hazan Mevsimi

 

Bu güzel gece dileklerle son buldu. Vedalaşırken hava kurşun gibi ağırdı. Delikanlı veda cümlesini tokalaşırken söyledi:
-Sana diyecek şiirler vardı halâ vedanın vakti mi?

Kaan ŞAL – Fikrimin İnce Gülü

 

Burada uyanmak ve uyumak Güneş’e bağlıydı. Her yaşam, ona göre şekillenirdi.

Bir bölge ötede bir yaşam hayali kurmak, farklı bir gökyüzüyle hemhal olup bölgesel huzur aramak herkesin avuç hakkıdır.

Dilek Eylem TAŞDEMİR – Kesir Güneş

 

Rüya olsa kâbus dersin. Ancak bu gerçeğin ta kendisidir ve gerçekler, düşler kadar karşılaşılması kolay bir meczuplukta değildir.

Ve bu yeryüzünde; kötülüğe bahane edilecek hiçbir fikir yoktur, olamaz da!

Selcen ÖCAL –  Yutkunma Zorluğu (USRET)

 

Eteğimizde saklarız en değerlilerimizi, dökülürse üzülürüz. Bir tanesinin bile kaybolma ihtimaliyle yerden hızlıca toplamaya çalıştıklarımız hep, en çok öfkelendirir bizi.

Merve TURAÇ –  Sessizce Derinden

 

Kitabımızı temin etmek isteyen arkadaşlar linke tıklayabilir: https://bit.ly/2LupL8Z

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.