BİR HAYALİM VAR

Please log in or register to like posts.

İnsan hayatı hep bir eğitim süreci ve imtihanlarla doludur. Okul hayatımız biter, iş hayatımız başlar.Hatta bu hayatta biter başka sonsuz bir hayat ve asıl imtihan başlar..

Her insanın hayali olmalı bu öyle bir hayal olmalı ki sonumda sana gelecek vaat eden seni aydın bir yola çıkaracak bir hayal..

Benim hayalim hakime hanım olmak;

Geçmişime ve bugünüme bakıyorum. Baktığımdaysa gördüğüm tek şeyin olmayan adaletin insanları nasıl vurduğunu görüyorum. Etrafımda gözü yaşlı anaların göz pınarlarında ki tükenmişliği görüyorum, içi kor gibi yanan babaların feryatlarını taa içinden duyuyorum. Ben o babanın feryadına ses olmak istiyorum, gözü yaşlı analara mendil olmak istiyorum.

Tek başıma yaşadığım bu düzeni değiştiremem lakin inanıyorum ki çevremde, elimin uzandığı, gözümle gördüğüm her kimsenin çıkmaz yolunda ki adaleti aydın geleceğe kavuşturabilirim. Hissediyorum gelecekte adaleti hak ettiği şekilde taçlandıracak geleceklerin, hayallerin olduğunu. Adaletin yerini sorguladığınız vakit eğer ki haksızlığa uğradığınız vakitse elde ettiğiniz tek şey  yerinizde saymak olacaktır..

Adaletsiz bir dünyaya adalet getirmek değil amacım; amacım adalet anlayışı saptırılmış insanların gözünü açmaktır…

Kimler Beğendi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir