Kendine İyi Bak Deli

Ocak 2020’den selamlar. Sana birkaç şey söylemek istiyorum. En azından bu dönemlerde neler yaşadığını unutmaman adına.
Çok zor bir dönemden geçiyorsun.
2 Ocak 2018 tarihinden beri mutlu olamadığını düşünüyorsun. Belki de haklısındır bilemiyorum lakin hayal ettiğin , peşinden koştuğun ne varsa hepsini bir bir azimle gerçekleştiriyorsun ve bu çok hoşuna gidiyor. Her ne olursa olsun hayalinin peşinden koşmayı bir an olsun bırakma olur mu ?
Üniversite sınavına hazırlanırken biraz sıkıldın , düştün tekrar tekrar kolunu alçıya aldılar.
İki tane mezuniyet düzenlendi , ikisine de alçılı kolla gittin. Engelleri engel olarak görmedin hiçbir zaman. Ne pes ettin ne de vazgeçtin. Tam da olması gereken buydu belki de bilemiyorum. Sınava girdin çıktın , sonra bi adamı gördün, hayalin ya da idolün oldu ona hala karar verebilmiş değilim.
Yeni hedefini belirlemiştin. Ve hedef tabii ki şaşmadı. Tam on ikiden vurdun. Halanı gırtlak kanserinden kaybettin.Yıkıldın. Toparlanman zaman aldı. Güzel birtakım şeyler yaşadın. O sırada aile büyüklerinden birinin kanser olduğunu öğrendin. Doktor tecrübe ve bilgilerine göre ömür biçti. Her elini öptüğünde , her nefes alışını izlediğinde , “Acaba son mu?” diye düşündün , endişelendin ve çokça üzüldün. Sonra mı ? O çok sevdiğin biriciğini bir gece vakti kaybettiğini öğrendin. Toprağa verdin kendini parçalayarak. Elinden hiçbir şey gelmedi. Peşine çok sevdiğin bir aile büyüğünün durumunun kötüye gittiğini fark ettin. Birçok kez hastaneye kaldırdınız. Ve son hastaneye kaldırılışında yanındaydın. Her anı saniyesi saniyesine yaşadın. Birçok şeyi dedenden dolayı dejavu gibi yaşadın. Çoğu zaman inanamadın , kötü bir rüya dedin. Ama o kötü rüya senden anneanneni de aldı. Tam 85 gün arayla fazlasıyla değer verdiğin iki insanı toprağa verdin. Anneanneni kaybedeli 3 ay oldu. Ama sen yanından ambulans geçmesine dayanamaz haldesin. Kalp atışların değişiyor her bir ambulansta, gözlerin doluyor, derin bir iç çekiyorsun ; elinin tersiyle gözyaşlarını ittiriyorsun , boğazın düğüm düğüm oluyor her seferinde.
Nasıl geçecek diye sormuyorsun artık kendine. Dayanacak gücün de yok biliyorum. Ama deden ve anneannen birlikte geldi rüyana hatırla ; deden sırtını sıvazladı ve zaman alacak ama geçecek güzelim dedi. Geçmesini beklemiyorsun aslında. Geçip gitmesini istemiyorsun. Kim ister ki ?
Çöküştesin. Düşünemiyorsun çoğu zaman. Bazen dedenle konuşuyorsun o defterde. Araya zaman giriyor ve dedene yazmayı unutuyorsun. Dünya telaşı deyip vakit bulamıyorsun lakin dedenle konuştuğunda içinin rahatladığını hissediyorsun. Bunu ne zaman okuyacaksın bilmiyorum ama umarım okuduğun zaman hala dedenle konuşuyor dertleşiyor içini döküyor olursun. Yoksa çok samimi söylüyorum , çok üzülürüm.
Biri var. Çok güzel zamanlar geçirdin onunla. İlk başta her ne kadar istemesen de o ilgilendikçe yavaştan da olsa hoşuna gitmeye başladı. Konuştukça , tanıdıkça daha da sevdin onu. Seni eve bıraktı bir iki kez. Birlikte yağmur yağarken aynı şemsiye altında yürüdünüz , birlikte üşüyüp hasta oldunuz. Birlikte konuşup güldünüz. Sen tam ağlayacakken susturdu seni. Derince baktı hep sana.
O bakışların ne anlama geldiğini anlamaya çalışıp durdun. Sonra kendini bıraktın akışına. Ne olacaksa olsun dedin. Hatta rüyalarına girmeye başladı. Ve bu adam rüyanı gerçekleştirdi. Dedim ya çok güzel zamanlar geçirdin onunla. Yılın son gününde mutlu yıllar öpücüğü aldın. Dudaktan değil he sakın gözlerini büyütüp bakma. Yanağından öptü sadece.
Her şeyin sonu olduğu gibi , bunun da sonu geldi saçma bir şekilde.
Sakarlığın tuttu yine , şuan sol dizin , sağ ayak bileğin ve sağ kürek kemiğin ağrıyo.
Canın sıkılıyo biraz. Üzgünsün. Aklında sürekli bu adam. Yaşadığınız ne varsa sırayla geliyor aklına. Önce yüzünde bir gülümseme oluyo , ardından asılıyo gözlerin de doluyo bazen.
5 tencere 1 tava yıkadın üstüne ocağı temizledin bulaşık yıkadın ellerin buruşuncaya dek.
Üniversite 2. sınıfsın ama sırf kafanı dağıt diye 9. Sınıf konu anlatımlı bir kitap aldın. Kulaklık kulağında yine. Bu aralar Hiraizerdüş dinliyorsun. Şu an Hiraizerdüşten karadır kaşların dinliyorsun. Şarkının bi yeri var. Tam da orada kopuyorsun , tüylerin diken diken oluyor.
Bu hiraizerdüş denen adama da seni o adam alıştırdı. Ama inan bana çok iyi geliyor. Umarım unutmamışsındır bu adamı da mükemmel şarkılarını da.
Bu adamı da unutucaksın biliyorsun değil mi ?
Şuan belki de boşa düşünüyorsun , ne yapıyor nerede kimle bilmiyorsun.
Sen bu kafayla ne yapacaksın ya ? Çok ciddiyim napıcaz böyle ?
Bir yere varamayız seninle .
Sürekli bir şeyler üst üste geliyor bıktın biliyorum . Ama şükret. Azmet , inan ve sabret.
Her şey çok iyi olmasa da , bütün kötülüklere inat yanında durabilecek biri olur yanında umarım.
Galata Konak Cafe’ye gitmeyi unutma.
Kendine çektirdiklerin yeter artık. Umarım bunları okuduğunda hala hayallerinin peşinden koşuyorsundur . Güzel bir hayatın vardır. Yanında ailen (hiç kayıp vermeden sağlıkla huzurla).
Kendine iyi bak deli.

  • Çok zorlanmışsın, ama çok güzel yol almışsın. Tekrar zorlandığında lütfen elini kalbine koy. Sen hep oradasın. Kendi sevgin seni ayakta tutacak. Hayat bir karanlık, çok güzel parladığına eminim. Sevgiler…

    Yanıtla
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.