HOŞÇA KAL

Please log in or register to like posts.

”Hayattan alamadıklarımız için yaşıyoruz. Belki yeteri kadar sevap alamadık yada günah, kimimiz mutlu olmak için, kimimiz bir parça umut için..

Ben artık yaşamıyorum. Senin beni yaşattığın yerde öldürüyorum kendimi. Annem hep ‘nefes varsa umut vardır.’ Derdi, ama ben yaşamıyorum dedim, anlayacağım benim umudum da nefesim de yok, bu şehir artık ikimiz için çok küçük ve karanlık. Aydınlığıyla mutlu olamıyorum. Zaten bu yüzden gidiyorum ortak mutluluklarımız yok. Yitirdiğimiz mutlulukların etrafındayız..

Ellerimizden mutluluğun kayıp gitmesine izin verdik, veriyoruz.

Kaybolmuş bir mutluluğun etrafında dönüyoruz, öyle sessiz öyle masum izliyoruz ki onu, biz küçükken mahalleden geçen, 1 lira karşılığında bizi döndüren seyyar salıncakçı’ya verecek paramız olmadığında kenardan izler yinede mutluluğunu hissederdik, gelişiyle verdiği heyecanla eğlenir tekrar mutlu olurduk, binmesek bile dönerdi başımız. Salıncaktan inenlere sorardık ‘nasıldı?’ diye onlarda nefes nefese anlatırlardı da bir daha mutlu olurduk. Bir yandan da annemize kızar para vermedi diye iç çekerdik. Hatırlar mısın?  Aaa dur bir sonu var hikayenin salıncakçı’nın  gidişi var başka çocukları güldürüp kimisini ağlattığı yolları var.. Keşke hala sevinçlerimiz 1 lira olabilse de on tur binsek o salıncaklara hiç durmasa da biz hep öyle kalsak ya da hep hüzünlerimiz bir salıncak için olsa. Bedenimizde izlerini taşıdığımız çocukluk yaralarımız kadar küçük olsa ruhumuzda ki yaralar, biz ağladığımız zaman bizi teselli etmek için yollara kızan annelerimiz kıza bilse yaraların sebeplerine.. Velhasıl kelam yaralarımın sebebi sen ve bu şehirden ben gidiyorum.’

Konuşması bitti.

Ne söylesem artık çok geçti.. Zaten bunun üstüne söylenecek her şey fazlalıktı, o kadar güzel anlattı ki bizim ruhumuzun yaralandığını, hiç kapanmayacağını, o kadar güzel söyledi ki artık umudun tükendiğini, artık bana da tek bir sözcük kalmıştı lakin söylersem benim konuşamam da bitecekti, ebedi susacaktık. durdum nefesimi tutum ve söyledim.

– Hoşça kal.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir