Karantina Günlüğü #2 ÖZ-ELEŞTİRİ

Karantina Günlüğü #2 ÖZ-ELEŞTİRİ
O yemeğin tuzu fazla , bu yemeğin tuzu az , onun orası pişmemiş , diğeri zaten yanmış hatta bir kaç saat önce pişen bayat…
Sıkıldım Sıkıldım … ANNEEEE sıkıldım
BABAAAA ya ben çok sıkıldım….
Bunlar benim dertlerim.Ne kadar da büyük değil mi!
Ben bunları yapıyorum ve muhtemelen şimdi pişman olsam bile 1 hafta sonra , 10 gün sonra tekrar yapacağım.
Fakat farklı bir noktaya değineyim ki ben bilinçli bir bireyim.Çin’in Doğu Türkistan’a yaptıği zulmünü biliyorum , çamurdan su içmeye çalışan ve her gün açlıktan ölen yüzlerce hatta belki de binlerce insanı biliyorum.
Konuşamayan , yürüyemeyen , yemek yiyemeyen,sıkıldığını düşünemeyen ama benim yapamadığım şeyi yapıp da mutlu olabilen insanları da biliyorum.
En ufak şeylerden mutlu olabilen bir insanım evet ama bunun tam zıttı da bende.En ufak şeyde üzülüp sıkılabilsen de bir insanın maalesef.
Karantina günlerinde resim yaptım , kitap okudum , yeni yemek tarifleri öğrendim, bol bol televizyon izledim , saatlerce telefon ile ilgilendim ama mutlu olamadım.
Mutlu olmayı öğrenmek zorundayız! HEM DE HEMEN…
Evde sıkılmamayı ğrenmek zorundayız.HEM DE HEMEN… (Aslında tabii ki zorunlu değil isterseniz çıkın gezin ama şunu da bilin ki nefes almak için çıktığınız yer sizin nefesinizi keser ve nefes alamaz bir vaziyette yoğun bakımda tavana bakmak zorunda kalabilirsiniz.)
16 yaşındaki yazarperest…
Sevgi ve SAĞLIKLA.

 • Çok haklısın Doğu Türkistan’ı düşünmeliyiz. Hiç aklımızdan çıkarmamalıyız. Belki bir gün onlar için bir şeyler yapabilecek bireyler oluruz, bunun için gelişmeliyiz, çalışmalıyız.

  Yanıtla
 • Çok anlamlı bir yazı olmuş can yavrum… yüreğine sağlık.
  biz insanoğlu varolanın kıymetini bilmek, şükrünü yapmak yerine yok olanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Sevgiyle kal.

  Yanıtla
 • Kardeşim ağzına yüreğine sağlık c{k doğru bir söz olmus tek kendimizi düşünmememiz lazim

  Yanıtla
 • Şükretmeyi ve küçük şeylerle de mutlu olmayı bilmeliyiz ne kadar güzel anlatmışsın bazen unutuyoruz sen ne kadar güzel hatırlattn bize tebrik ederim..

  Yanıtla
 • Mert cok anlamlı ve ders çıkarılması gereken mükemmel bir yazı olmus eline kalemine sağlık

  Yanıtla
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.