okuma hedefim, elviş abla, meet yasin altun, şiirli veda.. #2

Değerli Okurlar,

Havanın güzel olmasının bizim anlık hislerimizle bir ilişkisi olabilir mi?

Gündemi takip ederken bu hafta için ne yazmalıyım diye düşünüyordum. Sizinle 2022 için aldığım kararlardan sadece birini paylaşayım.

Bu yıl 100 kitap okumaya niyetlendim. Şimdiden üç kitap bitti bile; ancak niceliklere takılmadan yaşamayı savunanlardanım.. Kitap yorumlarını Fullsepp profilimde paylaşıyorum. Eğer okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Bir insan yüzlerce kitap okusa da o insanda vicdan yoksa neye yarar.. Bence pek bir işe yaramaz.. Peki gelelim kendimize..

Açıkçası kendi adıma değişimi merak ediyorum.. 1 senede 100 kitap okumak bana neler katacak veya benden neler alacak.. Bu gerçekten benim için merak konusu oldu.. Nasip bakalım..

 

*Elviş Abla 

İngilizce konuşmak istiyorum ancak utanıyorum.. Ya yanlış bir kelime söylersem.. Ya bana gülerlerse..

İnternette tanıştığım iki ilgi çekici İngilizce YouTube Sayfası paylaşacağım.. Bunlardan birisi hiçbir şey bilmemesine rağmen aşırı özgüvenli bir şekilde İngilizce konuşmaya çalışıyor.. Yıllar sonra İngilizcesinin su gibi akıcı olacağına şüphem yok. İşte karşınızda Elviş Abla 🙂

 

*Meet Yasin Altun

Eğer İngilizce konuşmanızı geliştirmek istiyorsanız bu sayfa tam size göre.. Neden mi? Çünkü Yasin Bey videolarının altına İngilizce ve Türkçe alt yazı eklemesi yaparak müthiş bir işe el atıyor. Kesinlikle kocaman bir alkışı hak ediyor. Kendisine çok teşekkür ederim. Umarım sizlere de faydalı olur.

 

*Şiirli Veda 

Son olarak sizlere eski yazdığım bir şiirle veda etmek isterim:

Onu her gördüğümde

Bana Fransızca gülerdi

Sözlerim Türkçe dökülürdü

Aslında dünyada dil diye bir şey yoktu

İnsanlık vardı.. Sevgi vardı..

 

Saygılarımla,

Yazarperest

 

Not: Kapak fotoğrafının sahibine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.